1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (No Ratings Yet)
Loading...
209
0

Apistogramma cruzi

Apistogramma cruzi (Kullander, 1986)

Długość: 8 cm.

Parametry wody: Ph 5,5-6, TwO 5°n, TwW 0°n, Temperatura 25-29°C.

Pochodzenie: Ameryka południowa: Peru: rzeka Rio Napo, Kulumbia: rzeki Rio Putumayo i Rio Caqueta.

Ubarwienie: Ciało oraz płetwy żółto-szare. Od oka w dół ciągnie się czarny pasek, który u samicy jest ciemniejszy. U samicy w połowie ciała od oka do ogona biegnie czarny pas zakończony plamą.

Pokarm: Larwy komara, rurecznik, pokarmy roślinne.

Dymorfizm płciowy: Różnice w ubarwieniu, płetwy grzbietowa i odbytowa u samca są dłuższe i bardziej szpiczasto zakończone.

Zachowanie: Ryba bardzo spokojna, towarzyska i dosyć płochliwa. Terytorialna. Nadaje się do trzymania z innymi rybami o podobnych wymaganiach i cechach zachowania.

Rozmnażanie: Bardzo trudne. Ciężko jest dobrać odpowiadającą sobie parę, gdyż ryby są bardzo wybredne w doborze partnerów. Czasami rodzice zjadają ikrę. Woda w zbiorniku tarłowym powinna być pozbawiona azotynów NO2 i azotanów NO3. Samica składa ikrę w miejscach ukrytych. Po tarle opiekę nad ikrą sprawuje samica, a samiec zajmuje się obroną terytorium. Larwy wylęgają się po około 7 dniach, a po kolejnych 10 zaczynają pływać. Po około dwóch miesiącach rodzice przestają interesować się lęgiem. Dorosła samica jest w stanie złożyć do 250 ziarenek ikry.

Marcin N.

Liczba wyświetleń: 209

Post Comment

Wykryto AdBlock! Wyłącz AdBlock, aby kontynuować korzystanie ze strony. Prawy górny róg przeglądarki.